Jeta Osh Qef
Home

Do përfundoni zemërthyer, tre shenjat e zodiakut që tallen me dashurinë tuaj
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 12/07/2018 17:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dashuria është e paparashikueshme ashtu si edhe personi me të cilin mendojmë se kemi rënë brenda.

Zemra nuk mund të komandohet, por ato që udhëzohen janë sytë dhe mendja.

Disa shenja zodiakale do t’ju bëjnë të vuani me sjelljen që do të bëjnë kundrejt jush sapo t’ia kenë arritur qëllimit.

Kjo nuk do të thotë që duhet t’i shmangeni, por thjesht të bëni kujdes pasi mund të përfundoni me një zemër të thyer.

Mund të vuani shumë për shkak të kapriçove të këtyre tre shenjave të zodiakut.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Energjia e tyre dhe besimi në aftësitë e tyre i bëjnë Luanët veçanërisht tërheqës. Kjo është arsyeja pse është e lehtë për ata që të përfshihen në marrëdhënie të shumëfishta…

Ata gjithmonë e vënë interesin e tyre në vend të parë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari nuk mund të bëjë pa dëmtuar dhe thyer zemrat. Është më e fortë se ata. Ata janë argëtues, të adhurueshëm dhe argëtues dhe është e lehtë të biesh në dashuri me ta.

Por sapo të arrijnë qëllimin e tyre, ata menjëherë mërziten dhe kërkojnë që të arrihet një tjetër qëllim. Ju do të mbeteni me një zemër të thyer…

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ata janë thjesht shumë seriozë. Ato janë analitikë dhe praktikë…

Nëse përpiqesh të bësh një shaka me një Bricjap, do të të shohë me vetë-mjaftueshmëri dhe do të largohet pa u kthyer prapa.

Nëse bie në dashuri me një Bricjapi, prisni të jeni të zhgënjyer dhe të zemëruar.