Jeta Osh Qef
Home

Rama takon me urgjencë Metën, diskutime për marrëveshjen e detit dhe…
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 13/06/2018 20:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri Edi Rama dhe Ilir Meta kanë zhvilluar ditën e sotme një takim urgjent në ambientet e presidencës, ku kanë disktutuar një sërë për në sërë çështjes kombëtare.

Takimi është kërkuar Rama dhe është mbajtur në Presidencë nga ora 18:00 deri në orën 19:00.

Sipas burime për “News 24” në këtë takim është diskutuar për çështjen e detit me Greqinë dhe marrëveshjet e tjera për të cilat po bisedon qeveria shqiptare me atë fqinje.

Gjithashtu është diskutuar edhe për zhvillimet politike në vend dhe vendimin e pritshëm të BE-së për tnegociatat.