Jeta Osh Qef
Home

Një leksion i mirë fair-play nga 13-vjeçari, nuk shënon penalltinë e dyshimtë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Mon Apr 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nicolo, futbollist i datëlindjes 2005, i cili mban numrin 10 në skuadrën e tij, ka bërë një gjest shumë të bukur këtë fundjavë. Gjatë ndeshjes mes skuadrës së tij, La Pelota Fc Aprilia dhe Connect, arbitri akordoi një penallti të dyshimtë, vendim që solli edhe kontestime nga ekipi kundërshtar.

Por Nicolo, i cili mori përsipër ekzekutimin e 11-metërshit, nuk pranoi të shënojë duke e nxjerrë topin jashtë.

Veprim fair-playi që duhet të merret shembuj edhe nga futbollistët profesionistë.

Ja momenti: