Jeta Osh Qef
Home

Qyteti ku po kërkon shtëpi Mohammed Salah
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: Mon Apr 16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

madrid

Qyteti i Madridit

40 gola në të gjitha kompeticionet, 30 në Premier League dhe një ndër favoritët për të fituar “Këpucën e Artë”, Mohamed Salah, po shijon një sezon ëndrrash që në gjigandi Real Madrid.

Sipas portalit spanjoll "Diario Gol", ish-lojtari i Romës ka nisur të kërkojë shtëpi në kryeqytetin spanjoll duke dhënë një sinjal të fortë se në fund të këtij sezoni Salah do të transferohet në La Liga,

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe ish shoku i tij i skuadrës te Liverpool, aktualisht te Barcelona Coutinho.

Për egjiptian interesohet edhe Barcelona apo Paris Saint Germain.