Jeta Osh Qef
Home

Luçiano Moxhi largohet nga Partizani
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Tue Mar 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Schermata-2017-04-27-alle-14.24.22Pas disa kohbsh bashkëpunim me ekipin e Partizanit, duket se epokës së Luçiano Moxhit në Shqipëri i ka ardhur fundi.

Italiani e ka mbyllur përfundimisht marrëveshjen me drejtuesit e klubit të kuq dhe nuk ka ndërmend të kthehet më të mbajë rolin e e drejtorit teknik, post që e kishte marrë para disa muajsh.

Këtë lajm e ka konfirmuar Sulejman Starova i cili gjithashtu u largua nga Partizani para disa ditësh.

I ftuar në "Proçesin Sportiv", ai foli tregoi bisedën e fundit që ka pasur në telefon me Moxhin:

Moxhi më mori në telefon. Më tha se Olsi Rama nuk dinte gjë për mua. Nuk kishte ndonjë simpati të madhe për punën tënde, dhe më tha kështu si erdhi puna, edhe unë nuk do vij më. Do flas me miqtë e mi në Tiranë, por edhe me presidentin, dhe nuk do vij më", tregoi Starova.

starov-470x270