Jeta Osh Qef
Home

Kush është vajza nga Korça që vrau veten pas zënkës me të fejuarin?
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: Thu Mar 8

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 20-vjeçare nga fshati Zvirinë i Korçës, i dhënë fund jetës në mënyrë tragjike, duke pirë fostoksinë në ditën e gruas.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas një sherri që 20-vjeçarja ka pasur me të fejuarin e saj.

Vajza e re është identifikuar si Erisa Veizi, ndërsa është gjetur e pajetë në banesën e saj nga familjarët.

Ata kanë deklaruar se kohët e fundit vajza kishte qenë në gjendje depresioni kohët e fundit.

Mendohet se shkak për këtë kanë qenë edhe grindjet e shpeshta që vajza ka pasur me të fejuarin e saj.

Ajo ka gjetur sot guximin për t’i dhënë fund jetës akoma pa e filluar mirë atë.

Nga profili i saj në rrjetet sociale, e reja duket një vajzë e qeshur dhe e lumtur në krahët e të fejuarit të saj, me të cilin ka postuar shumë fotografi.