Jeta Osh Qef
Home

Krimineli rrëmben motrat infermiere, i detyron të vaksinojnë të varfrit
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Thu Mar 8

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndoshta nuk e keni dëgjuar asnjëherë, por një kriminel i njohur për trafikim droge, ka rrëmbyer dy motra infermiere në Rio de Janeiro dhe i ka detyruar të vaksinojë të varfrit.

Mediat braziliane shkruajnë se 24-vjeçari Thomas Vieira Gomez dërgoi dy motra infermiere në Salguiero, për të vaksinuar personat që vuajnë nga problemet shëndetësore dhe për të shmangur epidemitë që kërcënojnë vendin së fundmi.

Gomes i shoqëruar nga pjesëtarë të bandës së tij me këtë rast kishte vjedhur edhe një sasi të vaksinave dhe shfrytëzoi rastin që të vaksinohej edhe ai për t’u mbrojtur nga sëmundja e rrezikshme.

Nga ana tjetër, motrat kanë thënë pasi janë lënë të lira se Gomez është treguar mirë me ta dhe se nuk i ka dhunuar.

auto_EB05AF56-9B5B-4553-B5B2-E13476378A4F1520407951