Jeta Osh Qef
Home

“Taulant Balla gjobëvënësi i Librazhdit, çdo vend pune apo tender bëhet me ryshfete”
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: Wed Mar 7

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim, në të cilin deputeti i PS, Taulant Balla akuzohet për ryfshet.

Në denoncimin e Berishës, thuhet se në Librazhd për çdo vend pune apo tender paguhet ryshfet i majmë.

Postimi i plotë i postuar në profilin e tij të Facebook:

Talant Balla gjobvenesi i Librazhdit! Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb
“Çdo vend pune apo tender ne kete Librazhd behet me ryshfete te majme. Z.Sali Berisha .Ne librazhd po ndodh ajo qe nuk ka ndodhur kurre ne kto 25 vite 4 apo 5 persona po gllaberojne cdo gje qe i ka mbetur kti qyteti… nen komanden e taulant balles punojne mjeshtrat e hajduterise.qe te vesh ne pune ne shtet duhet te kalosh te besh pagesen ke shoferi i balles Avni mema.qe te maresh ni tender ne bashkine e kac gurres duhet ti ndash parat me kacin ..tenderat i mer te gjitha bleresi i votave te cermenikes Lul Hasballa..Spitali i librazhdit ndodhet prej dy fjetesh ne doren e inxhinierit bashkefshatarit te taulantit nga fshati kostej Bledi Hima i cili pergjat fushates elektorale bashke me hasballen pushtuan cermeniken per 25 dit duke i shantazhuar dhe duke bler cdo vot…pasojat po i vuan sot spitali i Librazhdit ka plot dy jave qe nuk gjendet asnje medikament as shirnga qe jane me minimalet…”
“Z.Berisha ky mashtrues ordiner taulant te japi pak llogori sot ne spitalin e librazhdit. Nuk ka as nje medikament madje dhe sheringa ska.Dokrorret te detyruar po I nxjerrin pacientet nga spitali pa kuruar ju thone skemi cbejme ilace ska.cdo ilac e blejne ne farmaci private.anonim”

5 (2)