Jeta Osh Qef
Home

Dikur DJ, sot kryeministre e një prej vendeve më të fuqishme
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: Wed Mar 7

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Është liderja më e re në botë, por pak e dinë se kryeministrja e re e Zelandës së Re ka një të shkuar mjaft interesante.

Është vetëm 37 vjeç dhe do të bëhet nënë në fillim të muajit qershor.

Përpara se të merrte të gjitha fuqitë politike, Jacinda ka pasur një rol të sajin si DJ në festivalin muzikor të Auckland-it në vitin 2014.

Madje, ajo ka performuar për plot 45 minuta si DJ, në këtë festival të njohur të muzikës.

Theksojmë nga ana tjetër se kryeministrja e Zelandës së Re është liderja e parë në botë që pret një fëmijë në këtë detyrë të rëndësishme.