Jeta Osh Qef
Home

Gjen një portofol femrash “Armani”, ajo që bën gazetari habit gjithë lokalin
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Sun Jan 14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

portofol

Mbase i`u ka ndodhur që të gjeni ndonjë portofol dhe jeni vënë në situatën se si do veproni. Mirëpo, nëse vihemi në vendin e personit që i ka humbur portofoli mund të ndihemi akoma edhe më keq pasi e vetmja ndjesi është që të mund ta gjeni portofolin dhe dokumentat që mund të mbani brenda tij.

enrik

Një gjë e tillë i ka ndodhur dhe gazetarit Ernrik Mehmeti. Ai ka lajmëruar në faqen e tij në Facebook se ka gjetur një portofol dhe menjëherë i`a ka dorëzuar kamarierit të lokalit ku e kishte zgjedhur. Enriku dha dhe një mesazh me gjestin që bëri.

Statusi i gazetarit:

Duke drekuar ne nje restorant me rastisi te gjeja nje portofol femrash i markes Armani ,poshte karriges ku isha ulur. Menjeher njoftova kamarierin duke e ven ne djeni qe ta siguronte me shpresen se pronarja te kujtohej ku e kishte harruar dhe ta terhiqte. Dikush te tavolina ngjitur me tha "mbaje se kushedi sa lek ka brenda" por ia ktheva se "vendosu ne vendin e personi qe ka humbur portofolin se si do ndiheshe te humbisje jo vetem pjese te djerses se humbur por dhe sikletit te dokumentacioneve". Askush nuk i gezon sendet e humbura te dikujt tjeter te cfaredo vlere qofshin.

enrikk